Emisja głosu
Ilość godzin: 12 godz. | Pierwsze spotkanie: 12 listopad 2019, kolejne: 19 i 26 listopad, 3,10 i 17 grudzień 2019
Opis
Szkolenie emisja głosu na charakter warsztatowy. Składa się z 6 spotkań po 2 godziny. Prowadzone jest w małych grupach.
Swoim zakresem obejmuje zagadnienia i umiejętności związane z higieną głosu, profilaktyką zdrowotną, prawidłowym oddechem, użyciem rezonatorów głosowych. Poruszane są zagadnienia w zakresie stresu i jego wpływu na głos, relaksacji, a także związane z usprawnieniem mięśni artykulacyjnych, prawidłowej pracy mięśni tłoczni brzusznej.
Cel szkolenia
Celem jest nabycie umiejętności w zakresie prawidłowego posługiwania się głosem, zdobycie wiedzy w zakresie budowy narządów głosu, zdobycie wiedzy w zakresie higieny głosu, wyrobienie prawidłowych nawyków związanych z profilaktyką chorób narządów głosu.
Uczestnicy
Szkolenie emisja głosu jest skierowane do osób pracujących głosem, nauczycieli, wykładowców, trenerów, do osób, które czują że ich głos się zbyt szybko męczy, jest zbyt cichy, które mają problemy z tempem mówienia, a także dla tych, które chcą rozwijać swoje umiejętności, zadbać o zdrowie.
Program szkolenia
Podczas warsztatu będą poruszane następujące zagadnienia:
– higiena głosu
– prawidłowy oddech, podparcie oddechowe
– znaczenie mięśni tłoczni brzusznej w emisji głosu
– prawidłowe użycie rezonatorów
– znaczenie relaksacji i prawidłowej postawy w emisji głosu
– dykcja, ćwiczenie mięśni artykulacyjnych
– rozgrzewka głosowa
– tempo i siła mówienia
– podstawy retoryki
– stres a głos
Wykładowcy
Katarzyna Kazańska – psycholog, coach, trener.
W 2005 roku ukończyła psychologię na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, w tym samym roku uzyskała uprawnienia dydaktyczne w zakresie psychologii. Od ostatnich lat studiów prowadzi wsparcie psychologiczne dla różnych grup społecznych. W swojej karierze pracuje zarówno z młodzieżą szkolną, jak i osobami bezrobotnymi, niepełnosprawnymi oraz z nauczycielami i trenerami. Ukończyła również studia w zakresie doradztwa zawodowego, psychologii transportu, life coachingu, liczne kursy trenerskie i rozwojowe.
Od ponad 20 lat pasją Katarzyny Kazańskiej jest śpiew chóralny, rozwój głosu, wykorzystanie umiejętności prawidłowej emisji we wsparciu psychologicznym. Techniki oddechowe wykorzystuje przy przygotowywaniu swoich klientów do wystąpień publicznych, rozmów kwalifikacyjnych, w relaksacji i budowaniu pewności siebie. swoje umiejętności w tym zakresie pogłębia na studiach podyplomowych „Kształcenie głosu i mowy” na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.